Biznes Artykuły Praca

Jakie procedury powinny być stosowane przy sprzątaniu, aby uniknąć zakażeń?

5
(1)

Regularne sprzątanie jest jedną z głównych czynności wpływających na zmniejszenie ryzyka zakażeń. Niemniej jednak na często używanych powierzchniach szybko rozmnażają się wirusy oraz bakterie. Firmy świadczące usługi porządkowe muszą zatem pamiętać o procedurach, dzięki którym ryzyko zakażenia zostanie zminimalizowane. Jakie są najważniejsze zasady?

Jakich zasad higieny należy przestrzegać?

Aby ograniczyć ryzyko zakażenia poprzez kontakt z powierzchniami, należy przestrzegać zasad higieny oraz regularnie dezynfekować określone miejsca, takie jak klamki, włączniki światła, kraniki, telewizory, telefony itp. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • Niezwykle ważne jest regularne mycie rąk wodą i mydłem, w tym zwłaszcza przed i po sprzątaniu.
  • Pracownicy firm świadczących usługi porządkowe muszą nosić rękawice jednorazowe w trakcie sprzątania. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie istnieje większe ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami.
  • Istotne jest używanie skutecznych środków czyszczących i dezynfekcyjnych, które dobrze radzą sobie ze zwalczaniem wirusów i bakterii. Do tej grupy zaliczają się preparaty zawierające m.in. alkohol izopropylowy czy nadtlenek wodoru oraz inne specjalistyczne środki czyszczące.

O czym jeszcze powinny pamiętać firmy świadczące usługi porządkowe?

Duże znaczenie ma przestrzeganie zasad higieny w pomieszczeniach. Trzeba zatem pamiętać o regularnym wietrzeniu oraz o niegromadzeniu zbędnych przedmiotów, które mogą stanowić potencjalne miejsce do rozmnażania się bakterii i wirusów. Osoby, które zawodowo świadczą usługi porządkowe nie powinny bagatelizować zagrożeń jakie wiążą się ze sprzątaniem różnego rodzaju powierzchni. Za każdym razem konieczne jest dostosowanie pracy do warunków panujących w danym miejscu. Do ogólnych środków ostrożności zalicza się również noszenie okularów ochronnych, które zabezpieczają przed kurzem oraz substancjami chemicznymi, stosowanie środków do ochrony dróg oddechowych czy sprawdzanie stanu technicznego przedmiotów używanych podczas sprzątania.

Jak bardzo jest użyteczny ten post?

Kliknij na odpowiednią ilość gwiazdek, by ocenić!

Średni rating 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Administrator z pasją

Administrator z pasją

O Autorze

Pasjonat internetów, dobrej kuchni i ciekawej książki. Prywatnie tata dwóch córek i mąż pięknej Żony.Kocham tworzyć, staram się myśleć logicznie. Praca mnie uszczęśliwia. Morze wycisza. Góry dodają adrenaliny!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Może Ci się spodobać

5 sposobów na tanie wieczory z rodziną - foto
Rodzina Artykuły Dzieci i nastolatki Humor Rodzicielstwo Rozrywka Wypoczynek i Rekreacja

5 sposobów na tanie wieczory z rodziną w 2022 roku

0 (0) Zabieranie całej rodziny na wieczór zabawy może być ekscytujące i jest to coś co wszyscy rodzice chcą robić
tabela kalorii
Artykuły Medycyna i Zdrowie Odżywianie Otyłość

Tabela kalorii do kosza – 7 Wskazówek jak spalić kalorie

0 (0) Tabela kalorii do kosza. Poznaj 7 wskazówek jak spalić kalorie i to zupełnie naturalnie. Poniżej zaprezentuję tylko kilka