Remont domu Artykuły Dom i Ogród

Gruz i inne pozostałości po remoncie – jak się ich pozbyć legalnie i bezpiecznie?

0
(0)

Każde prace remontowe generują spore ilości różnych odpadów. Wśród nich nie brakuje także gruzu, na który składają się m.in. resztki cegieł, ceramiki, bloczków, dachówek czy pustaków. Częstym widokiem na osiedlowych śmietnikach są pojemniki pełne właśnie worków z gruzem. Jakie są alternatywne sposoby na pozbycie się gruzu?

Gruz, cegły i piasek, czyli co zostaje po pracach remontowych i gdzie to wyrzucić

Śmieci po remoncie to nie tylko wyżej wspomniany gruz. Poza gruzem mogą to być np. opakowania po farbach, folie, styropian czy ziemia i piasek. Niekiedy zdarzają się także elementy armatury sanitarnej i konstrukcji budynku, nie brakuje też starych mebli, fragmentów okien czy dywanów. Część z tych kłopotliwych śmieci zostaje często wyrzucana na osiedlowe śmietniki komunalne – niestety takie postępowanie jest karane grzywną. Składowanie gruzu na terenie posesji czy działki także jest zabronione i podlega karze pieniężnej w wysokości nawet do 1,5 tysiąca złotych. Równie kiepskim pomysłem jest wywożenie gruzu na tereny leśne – wówczas mandat może wynieść 5000 złotych lub znacznie więcej, w zależności od skali przewinienia. 

PSZOK – czy warto z niego korzystać?

Skoro już wiemy, jakie są nielegalne sposoby na pozbycie się gruzu i innych odpadów po remoncie, to jak je wyrzucić zgodnie z prawem? Istnieje całkiem sporo alternatywnych i przede wszystkim legalnych metod wyrzucenia tego typu odpadów. Popularnym pomysłem jest np. wywiezienie śmieci do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działającego w każdej gminie. Taki punkt przyjmuje nie tylko worki z gruzem, ale także odpady wielkogabarytowe. Minusem jest fakt, że śmieci trzeba dostarczyć samodzielnie, więc jeśli mamy sporo gruzu albo stare meble do wyrzucenia, może okazać się to niewykonalne. Jak jeszcze legalnie pozbyć się gruzu? Można przykładowo odwieźć na place budowy lub zapytać sąsiadów, czy akurat nie potrzebują surowca np. do wyznaczenia podjazdu przed garażem lub wyrównania terenu w ogrodzie. 

Wynajem kontenera na gruz – szybko, sprawnie i legalnie

Jak widać, opcji pozbycia się gruzu i innych kłopotliwych odpadów po remoncie jest całkiem sporo. Warto jednak rozważyć jeszcze jeden, zdecydowanie najlepszy sposób, czyli wynajem kontenera na gruz. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, tym bardziej że taki kontener może zostać podstawiony bardzo szybko. Tak działa np. firma EKO-LOGIS, która udostępnia kontenery m.in. na terenie Dolnego Śląska i większość zleceń realizuje w mniej niż 24 godziny.

Potrzebujesz kontenera na odpady budowlane, a mieszkasz np. w Jeleniej Górze (https://eko-logis.com.pl/kontenery-jelenia-gora/) lub okolicach? Skontaktuj się z EKO-LOGIS, a jeszcze tego samego dnia pojemniki zostaną dostarczone na miejsce. Firma działa również w Wielkopolsce, więc jeśli jesteś mieszkańcem np. Kalisza, to wywozem gruzu (https://eko-logis.com.pl/kontenery-kalisz/) lub innych odpadów po remoncie również zajmie się EKO-LOGIS – firma posiada kontenery nie tylko na gruz, ale także m.in. na odpady zmieszane i opakowaniowe. Warto zajrzeć na stronę firmy, aby zapoznać się z pełną ofertą usług dotyczących także sprzedaży kruszyw czy prawidłowej utylizacji i gospodarki odpadami.

Jak bardzo jest użyteczny ten post?

Kliknij na odpowiednią ilość gwiazdek, by ocenić!

Średni rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Administrator z pasją

Administrator z pasją

O Autorze

Pasjonat internetów, dobrej kuchni i ciekawej książki. Prywatnie tata dwóch córek i mąż pięknej Żony.Kocham tworzyć, staram się myśleć logicznie. Praca mnie uszczęśliwia. Morze wycisza. Góry dodają adrenaliny!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Może Ci się spodobać

5 sposobów na tanie wieczory z rodziną - foto
Rodzina Artykuły Dzieci i nastolatki Humor Rodzicielstwo Rozrywka Wypoczynek i Rekreacja

5 sposobów na tanie wieczory z rodziną w 2022 roku

0 (0) Zabieranie całej rodziny na wieczór zabawy może być ekscytujące i jest to coś co wszyscy rodzice chcą robić
tabela kalorii
Artykuły Medycyna i Zdrowie Odżywianie Otyłość

Tabela kalorii do kosza – 7 Wskazówek jak spalić kalorie

0 (0) Tabela kalorii do kosza. Poznaj 7 wskazówek jak spalić kalorie i to zupełnie naturalnie. Poniżej zaprezentuję tylko kilka