Otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego czy też poszerzenie jego oferty usługowej wiązać się będzie zawsze z koniecznością ponoszenia pewnych, dość wysokich kosztów. Rozwiązaniem, nad którym warto się pochylić, jest wynajem urządzeń kosmetycznych. Jakie zalety wiążą się z taką opcją i co warto wiedzieć na ten temat?
Spis treści
Czy wynajem urządzeń kosmetycznych to trudna procedura?
Ogromną zaletą korzystania z opcji, jaką jest wynajem urządzeń kosmetycznych, jest to niezwykle prosta procedura związana z udzieleniem kredytu na dzierżawę. Tego rodzaju usługi są bowiem realizowane w kilku krokach:
- kontakt z firmą oferującą sprzęt kosmetyczny – w tym miejscu można wybrać urządzenie lub kilka rodzajów aparatury oraz skorzystać z fachowego doradztwa specjalistów, którzy pomogą dobrać aparaturę spełniającą Twoje oczekiwania i dostosowaną do oferty, jaką proponujesz swoim klientom,
- otrzymujesz spersonalizowaną ofertę z pełną wyceną i dokładnie omówionymi warunkami korzystania z nowego, wynajętego sprzętu kosmetycznego,
- po zapoznaniu się z przedstawionymi warunkami możesz je zaakceptować, podpisać umowę i natychmiast po dotarciu aparatury do salonu zacząć pracować z tymi urządzeniami.
Za wynajęty sprzęt kosmetyczny płacisz comiesięczne raty – których wysokość pozostaje optymalna i stosunkowo niska, zwłaszcza w porównaniu z całą kwotą, jaką należałoby zapłacić przy zakupie nowych urządzeń.
Dlaczego warto zdecydować się na wynajęcie urządzeń kosmetycznych?
Zalet takiego rozwiązania jest całkiem sporo, warto jednak skupić się na tych najistotniejszych, przynajmniej z punktu widzenia osoby dzierżawiącej urządzenia:
- niskie, comiesięczne raty za wynajem, które można w dodatku wliczyć w koszty prowadzenia działalności,
- ogromny wybór nowoczesnej aparatury, którą możesz wynająć, zamiast kupować (urządzenia kosmetyczne do zabiegów na ciało, urządzenia kosmetyczne na twarz, aparatura laserowa),
- w krótkim czasie i za niewielką kwotę uiszczaną co miesiąc możesz wyposażyć dopiero otwierany gabinet kosmetologiczny lub też wygodnie poszerzyć ofertę zabiegową już funkcjonującego obiektu,
- ewentualne naprawy i serwis urządzeń kosmetycznych wliczone są w comiesięczną ratę – nie ponosisz zatem żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych.
Co dzieje się z wynajmowanym sprzętem po zakończeniu umowy najmu?
Warunki umowy najmu sprzętu kosmetycznego są bardzo elastyczne. Po zakończeniu podstawowego kontraktu klient otrzymuje kilka możliwości. Może przedłużyć bieżącą umowę, by obniżyć jeszcze bardziej miesięczne raty lub też wymienić dotychczas wykorzystywany sprzęt na nowy. Równie interesującą opcją jest także możliwość wykupienia urządzenia na własność, oczywiście w cenie obniżonej stosownie do kwoty już wpłaconej w ramach wynajmu.