W jaki sposób zabezpieczyć finansowe życie
Spis treści
W jaki sposób zabezpieczyć finansowe życie
Na pewno zastanawiasz się w jaki sposób zabezpieczyć finansowe życie – dlatego wiedz, że mnóstwo planistów finansowych zgodzi się, iż jednym z najistotniejszych etapów, jaki powinno się zrealizować, by zabezpieczyć własną finansową stabilność, jest posiadanie rezerwowych środków.
Koncepcja, że masz środki pieniężne na pilne i niespodziewane sytuacje jest wystarczająca do braku konieczności zastosowania karty kredytowej i zadłużania się.
Kiedy zacząć zabezpieczać finansowe życie?
Każdy musi mieć trochę zapasu gotówki w sytuacjach kryzysowych. Jednakże jak dużo pieniędzy trzeba zachować? A zatem ile dokładnie pieniędzy jest potrzebne w twym funduszu kryzysowym to jest zapytanie za STO punktów, niewątpliwie minimum kwoty, jaka musi starczyć na pokrycie kosztów na codzienne życie na co najmniej trzech miesięcy. Dla rozważniejszych – tych środków powinno starczyć w okresie przynajmniej przez 6 miesięcy. Planiści zgadzają się, iż należałoby zagwarantować sobie środki na pełny rok kalendarzowy.
Sytuacja osobista – i co to ma do zapewnienia Państwu poczucia bezpieczeństwa – istnieją elementy przydatne w określeniu, jak ostrożny chciałbyś być.
Jeżeli przykładowo masz zamożnych rodziców, którzy zapewniają stale wsparcie i są skłonni do pomocy w kryzysie finansowym, fundusz kryzysowy przez 3 miesiące będzie zadowalający. Z drugiej strony, jeślibyś chciał skorzystać z karty kredytowej i w efekcie uiszczać 15% odsetek od długu, można byłoby lepiej oszczędzać pieniądze na własne koszty i to powinno potrwać przez przynajmniej 6 miesięcy.
Jeżeli przypadkiem rozmyślasz, gdzie ulokować kapitał z funduszu kryzysowego, czy spłacić karty kredytowe, zadłużenie bądź opłacić dodatkowe fundzusze inwestycyjne, zawsze możesz rozpocząć od spłaty zadłużenia karty kredytowej. Potem możesz uwzględnić fundusze inwestycyjne. Etap ten jest w szczególności przydatny, ponieważ możesz następnie pożyczyć pieniądze od funduszu inwestycyjnego. Jednak, kiedy już będziesz w dobrej kondycji finansowej, wróć do tworzenia funduszu kryzysowego.
Jeżeli nie czujesz się na siłach założyć i uworzyć Twego funduszu kryzysowego w tym tygodniu, możesz zacząć tak naprawdę kiedy tylko masz ochotę.
Rozpocznij od ustalenia sumy miesięcznej, jak na przykład 5% wypłaty bądź innej kwoty, jaka umożliwia budować wartość 1-ego miesiąca życia (kosztów miesięcznych) w czasie pełnego roku. Jest to również wskazane i potrzebne, żeby zrobić to automatycznie. Można to zrobić prosząc bank by utworzył program automatyczny do przelewania z konta bankowego określonej kwoty na konto oszczędnościowe (zlecenie stałe).
Ponadto monitoruj koszty miesięczne i stale szukaj obszarów, na których zdołasz poodkładać ponadplanowe środki. Jeżeli przypadkowo dostaniesz promocje, bonusy, bądź inne ponadplanowe niespodziewane środki, zawsze myśl o włączeniu ich do swego funduszu kryzysowego.
Gdzie można przechowywać gotówkę
Trzymaj swój awaryjny fundusz rezerwowy gdzieś, gdzie jest zarówno łatwo dostępny i bezpieczny, bowiem może pojawić się potrzeba nagłego skorzystania z gotówki w pośpiechu w czasie sytuacji kryzysowej. Trzeba pamiętać żeby nie trzymać swych pieniędzy w skarpetce ale też nie wiąż się, próbując inwestować je w papiery wartościowe, które musiałbyś nieoczekiwanie spieniężyć, kiedy zajdzie potrzeba, bowiem możesz na tej transakcji stracić.
Najlepszym rozwiązaniem, które masz, to jest otwarcie konta oszczędnościowego. Musisz jednakże zrobić rozeznanie rynku na temat oferty w zakresie: minimalnego salda, stawki procentowej i pozostałych warunków.
Jak już okaże się, iż masz uzbierane dostatecznie sporo środków, aby w razie czego bez obciążenia dla Twego budżetu skorzystać z kryzysowej rezerwy, gdy zajdzie taka potrzeba, możesz dowiedzieć się, jak ulokować te środki na lepszy % i na ogół mniej dostępne inwestycje bądź konta.