Medycyna i Zdrowie Artykuły

W czym pomaga psychodietetyk?

0
(0)

Osoby, które chcą dowiedzieć się jaka jest przyczyna ich złej relacji z jedzeniem, mają dość nieustannego odchudzania oraz chcą na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe powinny skorzystać z pomocy takiego specjalisty jak psychodietetyk. Posiada on zarówno wiedzę z dziedziny dietetyki, jak i psychologii, pomagając ludziom w osiągnięciu lepszej kontroli nad swoim odżywianiem i związanych z nim problemów emocjonalnych.

Czym zajmuje się psychodietetyk?

Psychodietetyk może pomóc w radzeniu sobie z nadwagą, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w kontrolowaniu jedzenia, a także z innymi problemami o podłożu emocjonalnym, które wpływają na żywienie. Warto zaznaczyć, że nie jest to osobny zawód, a jeden z nurtów w jakim może pracować zarówno dietetyk, jak i psycholog, skupiając się na psychologicznych aspektach odżywiania. Co za tym idzie jego rola polega m.in. na pomaganiu pacjentom w zmianie nawyków żywieniowych, na pracy z jedzeniem pod wpływem emocji, a także na tworzeniu strategii utrzymania masy ciała, ale w ujęciu długofalowym.

Głównym zadaniem psychodietetyka jest pomoc w przywróceniu kontroli nad samym procesem jedzenia. Dodatkowo specjalista towarzyszy pacjentowi w procesie zmian, co pozwala zmniejszyć dyskomfort będący nieodłącznym elementem tego procesu.

Kto powinien odwiedzić psychodietetyka?

Grupą osób, które zdecydowanie powinny odwiedzić takiego specjalistę są pacjenci zmagający się z zaburzeniami odżywiania. Niemniej jednak klientem psychodietetyka może zostać każdy kto chce poprawić swój stanu zdrowia i samopoczucie, uzyskać indywidualne porady żywieniowe oraz psychologiczną pomoc w radzeniu sobie z trudnościami związanymi z jedzeniem i wprowadzaniem zmian w stylu życia. Specjalista pracuje też z osobami, które mają problem z zaakceptowaniem swojego ciała, czują, że jedzenie jest dla nich źródłem stresu, nie kontrolują procesu spożywania posiłków lub czują, że tylko przekąski i słodycze są dla nich źródłem przyjemności. Psychodietetyk wykorzystuje w swojej pracy szereg strategii mających na celu przywrócenie sprawczości, pewności siebie, wzmocnienie samokontroli oraz zbudowanie sposobu odżywiania, który jest świadomy.

Jak bardzo jest użyteczny ten post?

Kliknij na odpowiednią ilość gwiazdek, by ocenić!

Średni rating 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Administrator z pasją

Administrator z pasją

O Autorze

Pasjonat internetów, dobrej kuchni i ciekawej książki. Prywatnie tata dwóch córek i mąż pięknej Żony.Kocham tworzyć, staram się myśleć logicznie. Praca mnie uszczęśliwia. Morze wycisza. Góry dodają adrenaliny!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Może Ci się spodobać

5 sposobów na tanie wieczory z rodziną - foto
Rodzina Artykuły Dzieci i nastolatki Humor Rodzicielstwo Rozrywka Wypoczynek i Rekreacja

5 sposobów na tanie wieczory z rodziną w 2022 roku

0 (0) Zabieranie całej rodziny na wieczór zabawy może być ekscytujące i jest to coś co wszyscy rodzice chcą robić
tabela kalorii
Artykuły Medycyna i Zdrowie Odżywianie Otyłość

Tabela kalorii do kosza – 7 Wskazówek jak spalić kalorie

0 (0) Tabela kalorii do kosza. Poznaj 7 wskazówek jak spalić kalorie i to zupełnie naturalnie. Poniżej zaprezentuję tylko kilka